11 лютого народився автор книжок для дітей про природу Віталій Валентинович Біанкі.

Есть среди нас редкие люди: широко раскрытыми глазами ребенка смотрят они на мир, чутко внимают всем его голосам – и все, что он рассказывает им о себе, переводят на наш, человеческий язык – язык любви к полной красоты и чудес нашей вселенной.В. Бианки

Виталий Бианки

Віта́лій Валенти́нович Біа́нкі народився у Петербурзі 11 лютого 1894.

Автор творів для дітей на науково-природничі теми. Повісті, короткі оповідання й казки Біанкі відзначаються високою художністю, вірогідністю наукового матеріалу, прищеплюють любов до природи і рідного краю.

Найзначніший твір — «Лісова газета» (1927).

З природою Віталія Валентиновича познайомив батько. Він брав сина з собою на полювання і на прогулянки. Називав йому кожну травинку, кожну пташку та тваринку, навчив розрізняти птахів за розмахом крил при польоті, звірів – за слідом і, найголовніше, навчив сина записувати свої спостереження.

У двадцять сім років у Віталія Валентиновича Біанкі накопичилися вже не один том щоденників і йому захотілося знайти те чарівне слово, яке б змусило перетворити ті спогади дитинства у щось таке, що могло б зацікавити. Таким словом і стало художнє слово письменника.Виталий Бианки Рассказы и сказки

Перша книжка В. Біанкі для дітей – «Лісові будиночки»(«Лесные домишки») – вийшла у 1923 році. За двадцять п’ять років своєї літературної діяльності митець написав близько двохсот казок, оповідань, повістей. Юні читачі з захопленням зустріли його збірки: «Казки»(«Сказки»), «Лісова газета»(«Лесная газета»), «Де раки зимують»(«Где раки зимуют»), «Оповідання про полювання»(«Рассказы об охоте»), «Останній постріл» («Последний выстрел») і багато інших.

Книги Біанкі закликають маленьких читачів порівнювати, думати, бути дослідником.

За Гр. Гроденським

Бібліотека №160 радить почитати:

Бианки В. В. Рассказы и сказки: Для мл. школ. возраста. – К.:Веселка, 1985. – 288с.

Бианки В. В. Лесные домишки. – К: Веселка, 1978. – 16 с.

Сказки русских писателей. – М.: Дет. Лит., 1980. – 687 с. – С.612-627

Кiлькiсть переглядiв: 624

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.